Viata ca stewardesa

8 ani alaturi de NicoletaGherman.RO

8 ani alaturi de NicoletaGherman.RO

In urma cu 8 ani puneam la Cluj-Napoca bazele primului Curs de Pregatire pentru Interviul de Insotitor de Bord, primul de acest fel din Romania si chiar din Europa. Acest curs avea sa devina sursa de inspiratie pentru multe scoli de aviatie si platforme, dar si cel mai cautat workshop de catre candidatii la un post in aviatie.

Povestea noastra a inceput cu pasi mici, insa pe parcursul celor 8 ani am adus noi cursuri in portofoliu, am publicat carti electronice si am oferite reale sanse de angajare celor peste 2500 de cursanti. Astfel, comunitatea noastra a crescut in fiecare an si am depasit orice provocare.

De-a lungul timpului, universul nostru s-a extins si online, atat prin intermediul a doua site-uri de aviatie, in romana si engleza, dar si a cursurilor online. Am publicat 600 de articole extrem de folositoare si ne-am extins si in alte tari, avand cursanti din Europa, Africa, America si Australia.

In acesti 8 ani am fost o parte importanta din procesul de recrutare insotitori de bord, organizand 18 evenimente de selectie a echipajului de cabina atat pentru zboruri comerciale, dar si VIP, private. Ne-am dezvoltat, am crescut si am invatat mereu cum sa facem lucrurile mai bine. Nu a fost intotdeauna usor, insa ne-am dorit sa aducem un plus valoare cursurilor noastre. Acest lucru s-a reflectat in reusita cursantilor nostri, care au fost selectati la 74 de companii aeriene, dar si la detinatori de private jet-uri. Pandemia ne-a surprins chiar pe parcursul unei recrutari organizata cu Avion Express, insa am reusit sa ne mobilizam si patru dintre candidate au inceput sa zboare la sfarsitul anului. Mai mult decat atat, 46 dintre cursantii nostri au fost selectati in plina pandemie la companii din Nigeria, UAE, Arabia Saudita, Vietnam, Anglia, Italia, Bulgaria, Croatia, Germania si Romania, iar alte 13 cursante urmeaza sa sustina interviurile finale pentru 4 companii VVIP din Arabia Saudita si UHNWI (Ultra High Net Worth Individuals).

De fapt, aniversarea noastra este despre visul de a fi stewardesa/insotitor de bord, despre oameni care si-au transformat visul in realitate cu ajutorul nostru, bucurandu-ne impreuna de fiecare clipa petrecuta la cursuri. Vrem sa sarbatorim alaturi de comunitatea noastra aceasta varsta si, tocmai de aceea, in perioada 1-15 iunie puteti beneficia de reduceri de peste 65% la e-Book-urile noastre, “How to prepare for the Cabin Crew interview succinctly” (pret nou 40 lei) si “Commercial to Private – Corporate VIP Flight Attendant Interview Guide” (pret nou 49 lei). Puteti plasa comanda prin intermediul unui email trimis la email contact@nicoletagherman.ro.

Ce vom face in continuare?

In urma cu un an nu stiam ce ne va aduce urmatoarea aniversare, insa fiecare etapa ne-a facut sa fim mai buni si ne-a motivat mai tare sa aducem bucurie in cititorilor si cursantilor nostril. Ne-am propus ca in continuare sa fim locul in care se gasesc cele mai informative articole, cele mai bune cursuri si sa transformam fiecare cursant intr-un viitor insotitor de bord perfect.

Centrul de Recrutare si Pregatire NicoletaGherman.RO va ramane locul in care vei gasi acei traineri speciali, care vor da carierei tale o noua dimensiune. Te vom intampina mereu cu profesionalism, optimism si mai multe surprize in viata tuturor celor care ne sunt alaturi.

Compania noastră, ca un monolit, crește, se dezvoltă, stă ferm! Iar voi, cititorii, urmăritorii și cursanții noștri sunteți sprijinul nostru în toate aceste demersuri!

Colegi, asociați, prieteni, vă mulțumesc că îmi sunteți alături și că faceți parte din comunitatea NICOLETAGHERMAN.RO!