Recrutari

EASYJET ANGAJEAZA PERSONAL DE CABINA FARA EXPERIENTA DE ZBOR

EASYJET ANGAJEAZA PERSONAL DE CABINA FARA EXPERIENTA DE ZBOR

easyJet își extinde echipa echipajului de cabină, oferind contracte permanente sau pe durată determinată pentru 23 de baze în Marea Britanie, Olanda, Portugalia, Italia, Franța și Germania. Amsterdam, Belfast, Bordeaux, Bristol, Berlin, Edinbourg, Liverpool, Londra, Lisabona, Veneția, Milan, Napoli, Lyon, Nisa, Paris, Toulouse sunt cateva dintre bazele unde se oferă angajare. Pentru mai multe detalii și pentru a aplica, vizitați aceasta pagina: Cariere de pe site-ul companiei. Compania aeriană are peste 240 de avioane, aproximativ 700 de rute, fiind cea de-a patra companie aeriană din Europa. Responsabilitățile-cheie ale echipajului de cabină easyJet sunt să-i întâmpine pe clienți la bord, să le ofere o călătorie sigură, ușoară, distractivă, să ofere servicii de calitate la fiecare zbor, să mențină cabina curată pe tot parcursul zborului, să ajute pasagerii și să sprijine membrii echipei. Pentru a putea candida pentru acest post se cere să ai:

– Vârstă de 18 ani sau mai mult

– Înălțime de 157.5 cm până la 190 cm

– Fluență în limba engleză, atât vorbită, cât și scrisă (dacă se aplică pentru una dintre bazele non-UK, ar trebui să fi fluent și în limba țării respective)

– Capabil să înoate 25 m fără asistență

– Să dețineți un pașaport european care să vă permită să călătoriți în toate destinațiile fără restricții

– Să nu ai nici un tatuaj vizibil sau piercing care nu pot fi acoperite discret

– Să ai un standard bun de educație

– Adresă de e-mail valabilă și o conexiune la internet pentru a putea primi lunar programul de zbor

– Cazier curat pentru a obține atestatul de echipaj.

Va asteptum la cursul Starter, in cadrul caruia cursanții vor parcurge cele mai semnificative informații și exerciții practice necesare promovării și obținerii unei poziții de însoțitor de zbor în cadrul acestei linii aeriene. Inscrieri aici:
https://nicoletagherman.ro/curs-starter/